Cudo-Pudo ::: Pudełko Sensoryczne™

Z myślą o wsparciu rozwoju dziecka powstał ten projekt – Cudo-Pudo ::: Pudełko Sensoryczne™!

Dziecko, które już w wieku dwóch lat ma niemal wszystko. Dziecko, które ma tonę zabawek, ale i tak wolałoby grę na telefonie. Dziecko, które z każdej lepszej czy gorszej okazji dostaje kolejny samochodzik czy różową lalkę… Szkoda, że nie dodatkowy metr miejsca w pokoju!
Brzmi znajomo?

Koniec z tym! Cudo-Pudo ::: Pudełko Sensoryczne™ – to zupełnie inna zabawka.

Cudo-Pudo™ jest:

[:::] EKO!
Drewniane pudełko z naturalnym wypełnieniem – nie, nie powiem że jest brak plastiku bo byłoby to kłamstwem. Ale jest minimalizowany do najmniejszej ilości jakiej się dało.

[:::] ZERO-WASTE!
Wszystkie elementy możesz wykorzystać do innych czynności/zabaw lub do przechowywania, a zawartość po prostu… spożyć! Po odpowiedniej obróbce termicznej 😉 Masz w domu niejadka? Zielony makaron klub czerwony ryż na pewno go rozbawi i zachęci!

[:::] INNE!
Nie wpisuje się w żadną kategorię zabawek już Ci znanych. Twoje dziecko ma wszystko? Tego na pewno nie ma. Cudo-Pudo jest po prostu inne, więc jeśli szukasz nietrywialnego prezentu – trafiłeś w punkt!

Co robi Cudo-Pudo ::: Pudełko Sensoryczne™?

[:::] BAWI!
Po to zostało stworzone, więc ta kwestia jest i będzie na pierwszym miejscu. Dobra zabawa przede wszystkim! Zabawa ciekawa, rozwojowa, sensowna i sensoryczna, ale przede wszystkim – fajna!

[:::] ROZWIJA sensorycznie!
Cudo-Pudo™ wpiera wiele obszarów rozwoju sensorycznego dzieci. Nie tylko zmysłu dotyku, co oczywiste! Ale również stymuluje zmysł czucia głębokiego (zwanego również poczuciem własnego ciała), zapewnia doznania węchowe, słuchowe, wzrokowe i smakowe! Cała paleta rozwojowa w jednym małym pudełku.

[:::] ĆWICZY umiejętności motoryczne!
Niestety obecność gadżetów elektronicznych już na wczesnych etapach rozwoju dziecka bardzo hamuje jego rozwój motoryczny. A rozwój motoryki małej (czyli sprawności ruchowej dłoni i palców) zapewnia nie tylko umiejętność skutecznego zapinania guzików lub zawiązywania sznurówek. Najważniejsze jest to, że motoryka mała ma wpływ na rozwój mowy, ponieważ oba obszary są położone  w mózgu obok siebie!
Cudo-Pudo™ daje nieograniczone możliwości w tym zakresie: przesypywanie, przekładanie, zbieranie, mieszanie, układanie… wszystko czego dusza zapragnie!

[:::] WSPIERA kreatywność!
Otrzymując Cudo-Pudo™ to Wy razem z Dzieckiem decydujecie jak będziecie się bawić! Pudełko samo w sobie nie narzuca żadnych konkretów (konkretne pomysły na zabawy są opisane w dodatkowej instrukcji, jeśli czujecie się niepewnie na pierwszym etapie). To dziecko wymyśla, co będą oznaczać figurki i wypełnienie w danej konkretnej zabawie! Za jednym razem reniferek zjada siano, a za drugim zamienia się ono w posłanie dla ludzika. Może drewniane szczypce zamienią się w chatkę?

[:::] WSPOMAGA rozwój intelektualny!
Wypełnienie i dodatki świetnie nadają się do liczenia i układania rytmów. Na wypełnieniu można rysować i pisać literki. Karty pracy dołączone do pudełka posiadają instrukcje, w których szczegółowo opisujemy możliwe zastosowanie. A po skończonej zabawie karty pracy możesz zamienić w prace plastyczne (również znajdziesz pomysły u nas)!

[:::] ODPRĘŻA i WYCISZA
Spokojne przesypywanie kolorowego wypełnienia, szukanie drobnych przedmiotów, doznania dotykowe – to wszystko czyni zabawę z Cudem-Pudem bardzo odprężającą i wyciszającą. Ponadto, często jest to chwila westchnienia i spokojnej kawy dla Rodzica 😉 A jeśli kawy zabraknie – zawsze możesz pożyczyć od Dziecka!

Co jest w środku?

Każde Cudo-Pudo™ zawiera:

~duże drewniane pudełko
~2-3 rodzaje wypełnienia
~drewniane i inne dodatki (drobne figurki, pompony)
~tematyczne drewniane duże figurki
~słoiczki/miseczki/szczypce/pęsety/czerpaki – w zależności od pudełka
~świąteczne karty pracy motoryczne i plastyczne
~propozycje zabawy i pracy

Zapraszamy do sprawdzenia aktualnej oferty w katalogu!

Możesz zobaczyć Cudo-Pudo na żywo w Pracowni KOSMUZ!