Projekt „Muzykowanie na dywanie”

Projekt „Muzykowanie na dywanie” powstał w czasie izolacji społecznej z powodu zagrożenia wirusem COVID-19. „Muzykowanie na dywanie” – to zestawy nagrań wideo elementów zajęć Do-Re-MISIE!, z których mogą zdalnie skorzystać Dzieci od 0 do 7 lat i ich Rodzice!

Czas bez zajęć na żywo przeżywamy z bólem i tęsknotą – jak się okazało, praca z dziećmi to rzecz mocno uzależniająca 😉 już po paru dniach kwarantanny zaczęliśmy nagrywać piosenki, żeby chociażby w taki sposób poczuć się „jak dawniej”.

Znowu komputer…

Kiedy nagle cały świat przeniósł się do sieci, stanęłam przed trudnym wyborem – co robić? Dostawałam liczne prośby o prowadzenie zajęć zdalnych, ale… Po pierwsze, nadal uważam iż długie przebywanie przed ekranem szkodzi maluchom. Po drugie, zajęcia Do-Re-MISIE! zawsze były prowadzone z myślą o bardzo aktywnym muzykowaniu i poznaniu – przynosiłam do sali dużo instrumentów, zabawek, pomocy. Nie mogłam sobie wyobrazić, że po prostu siedzę przed ekranem i śpiewam donikąd; musiałam tez wyjść z założenia, że nie każdy ma w domu potrzebne instrumentarium.

Tomasz zaangażował się w zdalne rysowanie 🖌️ Przy okazji ćwiczy j.rosyjski!

Po wielogodzinnych przemyśleniach postanowiłam. nie prowadzić zajęć on-line, lecz przygotowywać odrębne ćwiczenia z tekstami i opisami. Z takiej formy ćwiczeń każdy może skorzystać w dowolnym czasie, tempie i – co najważniejsze – ilości (ze starszym dzieckiem możesz odsłuchać i przećwiczyć 5 piosenek pod rząd, z młodszym – jedną).

Ćwiczenia są połączone w Zestawy. Każdy zestaw liczy ok. 7-8 piosenek o różnym przeznaczeniu – znajdą się tam masażyki, gimnastyki paluszkowe, śpiew i granie na „instrumentach”, gry i zabawy muzyczne oraz ruchowe, ćwiczenia rytmiczne i wiele innych aktywności! I tak, właśnie granie na „instrumentach” w cudzysłowie, ponieważ do projektu „Muzykowanie na dywanie” nie trzeba posiadać specjalnych instrumentów – staramy się wykorzystać zabawki dostępne w pokoju każdego dziecka albo robimy instrumenty samodzielnie!

Dzwonek z… doniczki? Dlaczego nie?!

Wszystkie piosenki i ćwiczenia oprócz nagrań wideo posiadają teksty, szczegółowe opisy i wskazówki do pracy z dzieckiem. Praktycznie każda piosenka może być wykorzystana dla dzieci w różnym wieku, od 3 miesięcy do 7 lat. Wiadomo, że w przypadku bardzo małego bobasa zaangażowanie Rodzica będzie maksymalne 😉, natomiast starsze dzieci będą mogły porządnie poćwiczyć poczucie rytmu, słuch muzyczny, a przy okazji dobrze się pobawić! Ćwiczenia nagrywaliśmy z udziałem zaawansowanego prawie 7-latka, i musimy przyznać, że się nie nudził 🙂

Do Muzykowania na dywanie – przygotowani! 🙂

W projekcie są wykorzystywane wyłącznie autorskie materiały zajęć Do-Re-MISIE. Jeśli uczestniczyliście w spotkaniach „na żywo” – bardzo możliwe, że wiele piosenek będą Wam znane, a jeśli nie – na pewno szybko się nauczycie! W tej chwili posiadamy 7 dostępnych Zestawów. Można zacząć od dowolnego!

Zestaw 1 Zestaw 2 Zestaw 3
Zestaw 4 Zestaw 5 Zestaw 6
Zestaw 7

Kochani! Niestety na razie zestawy nie są dostępne. Zapraszamy na zajęcia stacjonarne !

Pies Jaskier też angażował się w nagrywanie 😉

Dostęp do projektu „Muzykowanie na dywanie” jest odpłatny, wystawiamy faktury. Wszystkie szczegóły są opisane w Zasadach – zapraszamy do zapoznania się! Również mamy Promocję pozwalającą uzyskać darmową kontynuację zakupionego Zestawu!

Informacja, pytania i szczegóły:

irina.szalapak@gmail.com
tel. 791 769 361