Sensoręka™

Oryginalne autorskie zajęcia sensomotoryczne Sensoręka™ są skierowane na wsparcie prawidłowego rozwoju motoryki ręki. Zajęcia mają charakter profilaktyczny, pozwalający wyjawić ewentualne trudności motoryczne na wczesnym etapie rozwoju dziecka i bezstresowo przygotować rękę do pisania.

Mnóstwo sensorycznych, motorycznych, ruchowych zabaw zawierają ćwiczenia ukierunkowane na wsparcie prawidłowej postawy, wzmocnienie mięśni, rozwój motoryki dużej i małej oraz propriocepcji (poczucia własnego ciała).

Różnorodność aktywności pozwolą każdemu dziecku się zaangażować w przebieg zajęć i znaleźć cos dla siebie. Wśród naszych ćwiczeń i pomocy: pudełka i masy sensoryczne, tory przeszkód i ścieżki, wspinanie, huśtanie, bujanie się i skakanie, sensoryczne baseny i motoryczne zabawki. Nie ma nudy, a praca wre!

Prawidłowa stabilizacja centralna – konieczny warunek prawidłowej pracy ręki podczas czynności grafomotorycznych (pisania, rysowania). Każdy ruch naszego ciała rozpoczyna się od „centrum”, najpierw aktywizują się głębokie mięśnie aktywizujące, a dopiero później mięśnie danej części ciała (tzw. obwód). Ćwiczenia wzmacniające są wplecione w aktywne ruchowe zabawy, które po zajęciach również można wykonywać z dzieckiem w domu.

Kolejny element zajęć – wsparcie mięśni całej kończyny górnej i pracy stawów ramienia, łokcia oraz nadgarstka.

Ćwiczenia z zakresu motoryki małej polepszają sprawność palców i precyzyjność działania ręki. Wykorzystamy również wszelkiego rodzaju szczypce, pęsety, spinacze oraz ekspandery do trenowania mięśni dłoni.

Już u małych dzieci podczas zabaw możemy zaobserwować ewentualne trudności w zakresie motoryki lub integracji sensorycznej. Daje nam to możliwość podjęcia działań zapobiegawczych odpowiednio wcześniej, tym samym zmniejszając potencjalne problemy w szkole. O wiele łatwiej jest przemycić ćwiczenia w ciekawej zabawie z małym dzieckiem niż zmusić dziecko szkolne (często już sfrustrowane niepowodzeniem na tle kolegów i koleżanek z klasy) do kolejnej pracy po lekcjach.

Zajęcia sensomotoryczne Sensoręka™ są stworzone i prowadzone przez certyfikowaną specjalistkę z zakresu Terapii Ręki.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

Piątek
16.30 Sensoręka™ 2-4 lata (z opiekunem)
17.30 Sensoręka™ 4-6 lat ( bez opiekuna)

UWAGA! Liczba miejsc jest bardzo ograniczona, obowiązują zapisy – wyślij zgłoszenie lub skontaktuj się z nami:

Pracownia KOSMUZ os. Centrum D 1
tel. 791 769 361
irina.szalapak@gmail.com

Sprawdź inne zajęcia w Pracowni KOSMUZ!