Muzyczne Kolory™ 2.5+

Dzieci od 2.5 roku z przyjemnością zapraszamy na zajęcia Muzyczne Kolory™ –  wielozmysłowe kreatywne treningi!  Zajęcia są skierowane na rozwój mowy, zdolności muzycznych, motoryki, kreatywności i interakcji społecznych. Tematem każdych zajęć jest KOLOR, który daję nam nieskończoną ilość zabaw i aktywności!

zajęcia muzyczne kolory czerwony kolor dzwoneczki

A tak się bawimy „na czerwono” w grupie Muzyczne Kolory™ – dzieci 2.5+

Każdy z 10 kolorów będziemy wąchać i smakować, dotykać i przymierzać, śpiewać i grać, ruszać i obserwować. Na zajęciach każdy uczestnik tworzy własną Kolorowa Książkę, którą po ukończeniu rocznego kursu zabiera do domu i będzie mógł wykorzystać do dalszej zabawy lub zostawić na pamiątkę!

Moje dziecko już zna kolory…

Zajęcia Muzyczne Kolory™ – to wspaniała okazja nie tylko nauczyć się kolorów (dla tego, kto jeszcze nie umie na 100%) ale tez rozwinąć i podsumować swoją wiedzę. Kolor – to tylko pretekst do treningu umiejętności systematyzacji, segregacji, dopasowania, wyodrębnienia, rozróżniania odcieni, złożonej wypowiedzi i określenia, działania w zespole.

Co będziemy robić?

Na każdy kolor przydzielimy 2-3 spotkania. Dobrany zestaw różnorodnych ćwiczeń pozwoli dziecku już w tym wieku wszechstronnie pojąć abstrakcyjne pojęcie (a właśnie nim jest kolor) i systematyzować wiedzę. Ukierunkowane wsparcie kreatywności dziecięcej zachęca do budowania niecodziennego spoglądania na otaczający nas świat. Pamiętajmy, kreatywność – to jedna z już niewielu rzeczy, które nas odróżniają od sztucznej inteligencji. Warto ją wspierać od małego!

Na zajęciach czeka nas ruch i tanie, ćwiczenia sensoryczne i motoryczne, treningi rytmiczne i słuchowe, śpiew i muzykowanie, nowa wiedza i stałe ulubione zabawy!

Ważny elementem zajęć są treningi smakowe. „Nie wierzę! Pierwszy raz w życiu dotknął ogórka!” – to o naszych spotkaniach. Wiadomo, w towarzystwie zawsze raźniej 😉

Czy na muzykę to tutaj?

Tak, zajęcia Muzyczne Kolory™ zdecydowanie są ukierunkowane na wsparcie i rozwój zdolności muzycznych małego człowieka. Nie wierzymy w abstrakcyjne muzykowanie, lecz próbujemy „umuzykalnić” wszystko dookoła nas. Każda rzecz, każde pojęcie, nawet kolor! Wszystko tworzy muzykę, a my jesteśmy jej częścią. Jak zabrzmi zielony ogródek? Co śpiewa czarna wrona? Czy pustynia rzeczywiście jest pomarańczowa? Jak brzmią słońce i deszcz? Odpowiemy.

Którą grupę wybrać?

Większość uczestników Muzycznych Kolorów™ – to dzieciaki kontynuujące edukacyjną przygodę z Do-Re-MISIE!™ Jeśli dopiero zaczynamy współpracę, a Twoje dziecko raczej „chodzi własnymi ścieżkami” – rozważ zapisanie go na grupę Świat na dziecięcej dłoni™ lub Muzyczną Gimnastykę. Na zajęciach nie mamy górnej granicy wiekowej, a ćwiczenia są wielopoziomowe i każde dziecko odnajdzie coś dla siebie. Natomiast Muzyczne kolory™ są typem bardziej wymagających zajęć. Zazwyczaj uczestnicy potrafią czekać na swoją kolej, akceptują granice innych osób, dobrze skupiają uwagę. To pozwala nam wprowadzać bardziej skomplikowane ćwiczenia muzyczne, motoryczne i ruchowe.

Ale przede wszystkim Muzyczne kolory™ – to wesoła zabawa i dobry pomysł na wspólny czas razem z rodzicem w towarzystwie innych dzieci. Zapraszamy!

Każde dziecko uczestniczy w zajęciach razem z opiekunem. Samodzielne maluchy w tym wieku zapraszamy na zajęcia Muzyczna Matematyka™ (bez opiekuna)

Obowiązują zapisy: wyślij zgłoszenie albo skontaktuj się z nami: 

Pracownia KOSMUZ os. Centrum D 1
Tel. 791 769 361
irina.szalapak@gmail.com

Sprawdź inne zajęcia w Pracowni KOSMUZ™!