Muzyczne Abecadło™ 4,5+

Nauka liter dla przedszkolaka – trudna sprawa czy świetna zabawa? Na naszych zajęciach nie mamy zwątpienia co do odpowiedzi! Każdą literę stworzymy z własnego ciała, narysujemy, skonstruujemy, wykleimy, ulepimy, zaśpiewamy… Zajęcia Muzyczne Abecadło™ – to wszechstronny kreatywny trening łączący w sobie różnorodne bodźce i wspierający twórcze, nietypowe spojrzenie na świat u najmłodszych.

litera g duża na dywanie kolorowe dzwoneczki doremisie muzyczne abecadło

Nie zabraknie na zajęciach ruchu, śpiewania, grania na instrumentach muzycznych, rytmizowania oraz treningu słuchowego – całym zajęciom towarzyszy żywy śpiew i gitara. Dziecko jest aktywne i nie lubi siedzieć? Dziecko jest nieśmiałe i woli ciche zabawy sensoryczne? Dziecko nie interesuję się czytaniem ani literami?  Dziecko ma żywą wyobraźnie i lubi zmyślać? Wszystkich zapraszamy do nas!

doremisie muzyczne abecadło litera D droga samochody dinozaury

Muzyczne Abecadło™ – to autorski program, w którym każde zajęcia tworzą unikatowy zestaw ćwiczeń i zadań powiązanych z określoną literą polskiego alfabetu. Zajęcia pasują jak dla  rozpoczynających przygody z literkami tak i dla zaawansowanych przedszkolaków  – razem kształtujemy twórcze podejście do znanych rzeczy. Połączenie różnych form pracy pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie – na tych zajęciach odnajdą się również dzieci i bardzo aktywne, i skłonne do obserwacji, i lubiące prace plastyczne, i potrzebujące stymulacji sensorycznych.

Kiedy uczyć dziecko czytać?

Według najnowszych wytycznych dziecko uczy się czytać w szkole, natomiast w ostatnim roku przedszkola – zerówce może (ale nie musi) zapoznawać się z literami w formie zabawy. Tak wygląda teoria. Realnie bardzo dużo pierwszoklasistów już znają litery i potrafią czytać. Na tle takiej klasy dzieci, które wcześniej nie miały styczności z literami mogą się czuć nieswojo i tracić wiarę we własne siły.

Naturalna ciekawość dziecka pobudza go do poznania liter dużo wcześniej. Kreatywne potraktowanie tych dziwnych znaczków pozwala dziecku odkryć i zapamiętać litery zupełnie bezstresowo. Ogrom różnorodnych zabaw sprawia iż dziecko robi to co lubi i skupia się na rozwijaniu niezbędnych umiejętności motorycznych dla swojego wieku.

Zajęcia łączą w sobie piosenki i zabawy sensoryczne, motoryczne, ruchowe, taneczne. Robimy również treningi artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe, przeróżne rytmizacje i gramy na instrumentach muzycznych. Nie zabraknie na tych spotkania słuchania i muzyki poważnej!

Do zobaczenia!

Na grupę Muzyczne Abecadło™ zapraszamy dzieci od 4,5 r.ż. W tych zajeciach dzieci uczestniczą samodzielnie bez opiekuna.

Obowiązują zapisy: wyślij zgłoszenie albo skontaktuj się z nami: 

Pracownia KOSMUZ os. Centrum D 1
Tel. 791 769 361
irina.szalapak@gmail.com

Sprawdź inne zajęcia w Pracowni KOSMUZ!