Muzyczna Matematyka™ 3,5+

Zajęcia dla przedszkolaków Muzyczna matematyka™ 3,5+ to najmłodsza samodzielna grupa Do-Re-Misiów. Na tych spotkaniach zapoznajemy się z cyframi i kształtami geometrycznymi, próbujemy liczyć, rozwijamy umysł abstrakcyjny i symboliczny. Wykonujemy coraz trudniejsze ćwiczenia motoryczne, przygotowując rękę do coraz bardziej precyzyjnego malowania, a w ciągu dalszym – pisania.

muzyczna matematyka doremisie tabela Pitagorasa kolorowe liczby kartka Verona zajęcia dla przedszkolaków

Nie ma czasu na nudę! Czy znajdziesz ile liczb w tej tablicy są otoczone ośmiokątami?

Zmieniamy również kształt ćwiczeń muzycznych i rytmicznych wykonując coraz bardziej skomplikowane rytmizacje i ucząc się wspólnego świadomego grania na przeróżnych instrumentach perkusyjnych oraz dętych (takich jak flety, gwizdki i harmonijki). Zwiększenie poprzeczki nie przeszkadza nam w zabawie: cały czas nieustannie muzykujemy, rytmizujemy i tańczymy! Wszyscy wiemy, że muzyka poddaje się wyliczeniu, ale czy można zaśpiewać kółko albo dwójkę? Przekonamy się razem!

Na zajęciach dla przedszkolaków również wprowadzamy modelowanie i konstruowanie: tworzenie „z niczego” jest niezwykle trudne i wymaga nadzwyczajnej koncentracji i skupienia. Całe szczęście, że to tylko zabawa więc wszystko przechodzi łatwo!

Tematyczne zabawy sensoryczne i motoryczne – to, co kochamy! Kto zgadnie, dlaczego na cyferce 6 siedzą biedronki?

Pierwsze kroki w nauce rozpoznawania cyfr i liczenia na Muzycznej Matematyce™ można zrobić zupełnie bezstresowo podczas różnorodnych zabaw muzycznych, ruchowych i sensorycznych (tych ostatnich – szczególnie lubianych przez dzieci). Przy okazji trenujemy słuch, poczucie rytmu oraz zdolność uważnego słuchania muzyki!

W zajęciach dla przedszkolaków Muzyczna Matematyka dziecko uczestniczy samodzielnie bez opiekuna. Dzieci, które wolą być na zajęciach z Rodzicem zapraszamy na grupę Muzyczne Kolory™ (z opiekunem). 

Obowiązują zapisy: wyślij zgłoszenie albo skontaktuj się z nami: 

Pracownia KOSMUZ os. Centrum D 1
Tel. 791 769 361
irina.szalapak@gmail.com

Sprawdź inne zajęcia w Pracowni KOSMUZ™!