Świat na dziecięcej dłoni™ 1.5+

Wszystkich małych odkrywców w wieku od 1.5 roku zapraszamy na muzyczno-sensoryczne zajęcia  Świat na dziecięcej dłoni™. Na zajęciach  poznajemy przeróżne rzeczy: zwierzęta i zabawki, zjawiska natury i przedmioty codziennego użytku, pory roku i święta, i wiele, wiele innych. Najdrobniejsza rzecz może stać się dla dziecka całym światem pełnym niezwykłych doświadczeń… Wszystko robimy z muzyką na żywo!

rozwojowe zajęcia dla maluchów świat na dziecięcej dłoni kula ziemska ręce

Świat na dziecięcej dłoni™ to muzyczno-sensoryczne zajęcia, które obejmują  przeróżne tematy otaczające dziecko i uczą postrzegać życie w sposób twórczy i niestandardowy. Przy okazji śpiewamy piosenki i gramy na instrumentach muzycznych, wąchamy i dotykamy, uczymy się pracować w zespole i wykonujemy pierwsze prace plastyczne, rozwijamy motorykę dużą i małą, ruszamy się i tańczymy.

rozwojowe zajęcia dla maluchów świat na dziecięcej dłoni dziecko gra na kolorowych dzwonkach

Jak zawsze, pozostaje z nami trening słuchowy, skierowany na rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu. Na każdym spotkaniu „uczymy się” nut i gramy na kolorowych dzwoneczkach. Wszystkie zajęcia odbywają się w towarzystwie żywego śpiewu i gitary.

Ćwiczenia motoryczne

Rozwój dużej i małe motoryki poprzez różnorodne ćwiczenia – podstawa zajęć dla dzieci w tym wieku! Tam, właśnie na tym etapie zaczyna się przygotowanie ręki do przyszłych aktywności w przedszkolu i w szkole. Odpowiednio wczesne wsparcie rozwoju dziecka pozwoli w przyszłości uniknąć wielu kłopotów w nauce!

Maluch boi się innych dzieci

Twoje dziecko niedługo idzie do żłobka lub przedszkola i zastanawiasz się czy poradzi sobie w towarzystwie innych maluchów? Zajęcia sensoryczno-muzyczne „Świat na dziecięcej dłoni” są doskonała okazją na oswojenie się małego człowieka w gronie rówieśników. W poczuciu bezpieczeństwa razem z opiekunem dziecko odkrywa podstawy współpracy w grupie i uczy się akceptować granice innych osób. Wsparcie tego niezmiernie ważnego elementu rozwoju malucha pozwoli mu szybciej odnaleźć się w placówce edukacyjnej.

Moje dziecko nie słucha…

Umiejętność skupienia uwagi – podstawa jakichkolwiek poczynań edukacyjnych. W zależności od charakteru, temperamentu, potrzeb sensorycznych dzieci różnie radzą sobie z tym wyzwaniem. Im wcześniej zaczniemy proponować dziecku sytuacje skierowane na konieczność skupienia uwagi – tym szybciej dziecko wypracuje ten niezbędny nawyk. Mocno strukturyzowany przebieg zajęć, połączenie powtarzalnych ćwiczeń i nowych aktywności pozwala dziecku w swoim tempie osiągać postępy.

A dzieci… dzieci nie podejrzewają, ile poważnych rzeczy dzieje się w ich rozwoju w trakcie zajęć =) Podstawa – to zabawa! Zapraszamy maluchy wraz z opiekunami do wesołej wspólnej przygody, nowych wrażeń i pomysłów na spędzanie czasu w domu!

Obowiązują zapisy: wyślij zgłoszenie albo skontaktuj się z nami: 

Pracownia KOSMUZ os. Centrum D 1
Tel. 791 769 361
irina.szalapak@gmail.com

Sprawdź inne zajęcia w Pracowni KOSMUZ™!