„Muzyczna Matematyka” 3+

Zajęcia dla przedszkolaków „Muzyczna matematyka” 3+ to dalszy ciąg poznawczych i muzycznych przygód!  Zapoznajemy się z cyframi i formami geometrycznymi, próbujemy liczyć, rozwijamy umysł abstrakcyjny i symboliczny. Wykonujemy coraz trudniejsze ćwiczenia motoryczne, przygotowując rękę do nauki pisma.

muzyczna matematyka doremisie tabela Pitagorasa kolorowe liczby kartka Verona zajęcia dla przedszkolaków

Nie ma czasu na nudę! Czy znajdziesz ile liczb w tej tablicy są otoczone ośmiokątami?

Zmieniamy również kształt treningu słuchowego, próbujemy oddzielić się od opiekuna i zwiększamy czas samodzielnej pracy w gronie dzieci pomału przygotowując się do przedszkola. Zwiększenie poziomu trudności zadań nie przeszkadza nam w zabawie: cały czas nieustannie muzykujemy, rytmizujemy i tańczymy! Wszyscy wiemy, że muzyka poddaje się wyliczeniu, ale czy można zaśpiewać kółko albo dwójkę? Przekonamy się razem!

kolorowe dzwoneczki dzwonki zajęcia dla przedszkolaków muzyczne doremisie

Nigdy nie zrezygnujemy z kolorowych dzwonków – to ulubiona zabawa dzieci i świetny sposób na rozwój zdolności muzycznych!

Pierwsze kroki w nauce rozpoznawania cyfr i liczenia na Muzycznej Matematyce można zrobić zupełnie bezstresowo podczas różnorodnych zabaw muzycznych, ruchowych i sensorycznych (tych ostatnich – szczególnie lubianych przez dzieci). Przy okazji trenujemy słuch, poczucie rytmu oraz zdolność uważnego słuchania muzyki!

Dziecko uczestniczy w zajęciach samodzielnie bez opiekuna. Dzieci, które wolą być na zajęciach z Rodzicem zapraszamy na grupę Muzyczne Kolory (z opiekunem). 

Obowiązują zapisy: wyślij zgłoszenie albo skontaktuj się z nami: 

Tel. 791 769 361
irina.szalapak@gmail.com

Sprawdź inne zajęcia w Pracowni KOSMUZ!